Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

GESAM Aralık Ayı

    17/                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                29.11.2017

 

DEĞERLİ ÜYEMİZ

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kasım ayı Avrupa Birliği ile Eşleştirme Programı çerçevesinde Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nde; GESAM ile Avrupa Birliği ülkelerinde ‘güzel sanatlar meslek birlikleri’ konulu toplantı yapıldı. GESAM adına Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nezih DEMİRTEPE’nin yer aldığı toplantıda; Avrupa Birliği/Türkiye Yerleşik Eşleştirme Danışmanı (Yunanistan)  Sayın Ioannis KİKKİS’in yönetiminde, Romanya PERGAM (Romanya Eser Sahipleri ve Bilimsel Eser Yayımcıları Birliği Genel Müdürü) Sayın Ana-Maria MARİNESCU ile Romanya ORDA-Telif Hakları Ofisi (Romanya Ulusal Kayıt ve Toplu Hak Yönetimi Müdürlüğü Yöneticisi) Sayın Anna Maria TİTU ‘Avrupa Birliği ülkelerindeki ‘Güzel Sanatlar Meslek Birliği Çalışmaları’ hakkında bilgi verdi.

GESAM’ın geleneksel hale gelen “Türkiye Sergileri”; 72.incisi “GESAM ÜYELERİ KARAMAN SERGİSİ” 4 Kasım 2017 Cumartesi günü (Hatuniye Medresesi)nde açıldı. SERGİ’de önce İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sayın Özlem ARI, ardından GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nezih DEMİRTEPE söz aldı. Daha sonra Karaman Valisi Sayın Fahri MERAL mikrofona gelerek GESAM’ı kutladı. Vali ile İl Kültür ve Turizm Müdürü’ne GESAM onurluğu sunuldu. Vali Sayın Fahri MERAL de açılışa bizzat katılan GESAM üyelerine “Katılım Belgesi” verdi. SERGİ, 11 Kasım 2017 Cumartesi gününe kadar açık kaldı. GESAM’ın 73. il SERGİ etkinliği de ŞIRNAK’ta (Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Fuayesi’nde) canlı performanslarla 1 Aralık 2017-Cuma günü açılacaktır.

Bu GESAM’ın “Türkiye Sergileri” çerçevesindeki 74. etkinliği yeni yılda ilk olarak BARTIN’da açılacaktır. 5 Ocak 2018-Cuma günü açılacak bu SERGİ için; 16 Aralık 2017 Cumartesi gününe kadar adınızı yazdırabilir ve 50 TL tutarındaki katılım payını Türkiye İş Bankası Ankara Kızılay şubesindeki 4214-1318152 numaralı hesaba veya 106105 numaralı Posta Çeki hesabımıza yatırabilirsiniz. Bu işlemleri, GESAM’a bizzat gelerek nakit, ya da kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

SERGİ faaliyetleri; 75. etkinlik 11 Şubat 2018 Cumartesi günü YALOVA’da, 76. etkinlik 2 Mart 2018-Cuma günü IĞDIR’da ve 77. etkinlik 30 Mart Kilis’te 30 Mart 2017 Cuma günü açılacaktır. Eser vermek istiyorsanız adınızı (şimdiden) GESAM’a yazdırabilirsiniz.-

Formun Üstü“Cumartesi Etkinlikleri” Aralık ayı programı aşağıda yer almaktadır.

GESAM üyelik aidatları, 2017 yılı için 75 TL’ dır. Bu arada (yılın 12. ayında bulunuyoruz), eğer yatırmadıysanız bu aidatınızı yatırmanızı ÖNEMLE rica ediyoruz.

Yönetim Kurulu adına; çalışmalarınızda başarılar diler, 2018 yılının şimdiden hayırlar getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.      

                                                                                                        Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ                                                                               

Yönetim Kurulu Başkanı

 

ARALIK 2017 CUMARTESİ ETKİNLİKLERİ

TARİH SAAT KONUŞMACI
16 Aralık 2017 14.00 Mustafa KUMCU
  Kumlama Sanatı Sunum

 

 

16.00    Ercan ALGÜNER                   Avustralya/Sydney Sine/Vizyon

 

23 Aralık 2017                 14.00           Prof. Dr. Ahmet ATAN….. Sunum

16.00           İsmail HELVACI                Sunum