Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

GESAM Ekim Ayı

Durum : Normal
Başlama : 2017-10-01 (2482 gün önce bitti)
Saat : 10:00
Bitiş : 2017-10-31
Yer : GESAM
Adres : GESAM

DEĞERLİ ÜYEMİZ

 

GESAM’ın; 11 Eylül 2017 Pazartesi günü POLONYA’nın başşehri Varşova’da Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “GESAM ULUSLAR ARASI/POLONYA SERGİSİ”  açılışı;  T.C. Varşova Büyükelçisi Sayın Tunç ÜĞDÜL, Varşova Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Sayın Doç. Dr. Öztürk EMİROĞLU ve GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nezih DEMİRTEPE’nin konuşmaları ile açıldı. 120 eserin yer aldığı sergi seyredenlerin ilgisini çekti. Büyükelçi ÜĞDÜL, GESAM’ın karayolu ile Varşova’ya ulaştırdığı sergi, bu çerçevede bizzat Varşova’ya giden üyelerimize ve GESAM tarafından hazırlanan katalog için teşekkür etti. T.C. Varşova Türk Kültür Merkezi’nde T.C. Varşova Büyükelçisi Sayın Tunç ÜĞDÜL tarafından (üyelerimize) “Teşekkür Belgesi” sunuldu. Varşova Türk Kültür Merkezi Müdürü Sayın Doç. Dr. Öztürk EMİROĞLU da yaptığı konuşmada GESAM’ın sergi etkinliğine ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nezih DEMİRTEPE de; T.B.M.M. Türkiye-Polonya Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkanı (Kırklareli Milletvekili) Sayın Selahattin MİNSOLMAZ ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Sayın Dinçer ATEŞ’in selâmlarını iletti, ardından GESAM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ’ın gönderdiği mesajı sundu.

Açılış için, T.B.M.M. Başkanı Sayın İsmail KAHRAMAN da bir kutlama mesajı gönderdi. Törende; GESAM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ tarafından gönderilen GESAM TEŞEKKÜR ONURLUKLARI da, GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nezih DEMİRTEPE tarafından T.C. Varşova Büyükelçisi Sayın Tunç ÜĞDÜL ile Üyemiz (Vali) Sayın Metin İlyas AKSOY tarafından Varşova Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Sayın Doç. Dr. Öztürk EMİROĞLU’na sunuldu. Açılışta GESAM tarafından ‘Türk tatlıları’ ikramında bulunuldu. Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin katkılarıyla düzenlenen “GESAM ULUSLAR ARASI POLONYA TÜRK SANATÇILARI SERGİSİ” 14 Eylül 2017 Perşembe gününe kadar devam etti. Bu sergiye katılan üyelerimizin; eserleri, katalog ve Teşekkür Belgeleri, GESAM’a bildirmeleri durumunda kendilerine (ücretleri kendileri tarafından ödenmek üzere) kargo ile gönderilecektir.

GESAM’ın geleneksel “Türkiye Sergileri” çerçevesindeki 70. etkinliği 29 Eylül 2017 Cuma günü Tunceli’de açılacak ve 7 Ekim 2017 Cumartesi gününe kadar devam edecektir. 71. etkinlik olarak da, 13 Ekim 2017 Cuma günü açılacak “GESAM ÜYELERİ BATMAN SERGİSİ” 21 Ekim 2017 Cumartesi gününe kadar devam edecektir. GESAM’ın 72. “Türkiye Sergileri” etkinliği olan “GESAM ÜYELERİ KARAMAN SERGİSİ” 4 Kasım 2017 Cumartesi günü açılacaktır. Bu sergi için; 16 Ekim 2017 Pazartesi gününe kadar adınızı yazdırabilir ve 50 TL tutarındaki katılım payını Türkiye İş Bankası Ankara Kızılay şubesindeki 4214-1318152 numaralı hesaba veya 106105 numaralı Posta Çeki hesabımıza yatırabilirsiniz. Bu işlemleri, GESAM’a bizzat gelerek nakit ya da kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. 1 Aralık 2017 Cuma günkü 73. etkinlik ŞIRNAK’ta (Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Galerisi’nde), 5 Ocak 2018 Cuma günkü 74. etkinlik BARTIN’da ve 10 Şubat 2018 Cumartesi günkü 75. etkinlik Konya’da gerçekleşecektir. Bu sergiler için de eser vermek istiyorsanız adınızı (şimdiden) GESAM’a yazdırabilirsiniz.

Formun Üstü“Cumartesi Etkinlikleri” Ekim ayı programı aşağıda yer almaktadır.

GESAM üyelik aidatları, 2017 yılında 75 TL olarak devam etmektedir. Bu arada (yılın 10. ayına girmek üzereyiz) eğer yatırmadıysanız (öncelikle) eski aidatlarınızı yatırmanızı rica ediyoruz.

Yönetim Kurulu adına; yeni eğitim-öğretim döneminin başladığı bu günlerde; çalışmalarınızda başarılar diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.      

                                                               

Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı

EKİM 2017 CUMARTESİ ETKİNLİKLERİ

TARİH SAAT KONUŞMACI KONU
7 Ekim 2017 14.00 Dr. M. Akif ERBAŞ “Avrupa’nın Denge Oyununda Karadağ” (Sunum)
14 Ekim 2017 14.00 Ercan ALGÜNER “Bangkok”

(Sinevizyon)