Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

Gesam Ağustos Ayı

    19/190                                                                                                                             25.07.2019

Değerli Üyemiz;

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleştirdiğimiz BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliğimizin on birincisi, 5 Temmuz 2019/Cuma günü Gaziantep’te yapıldı. Gaziantep Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda saat 17.00’de İstiklâl Marşı okunması ardından, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nezih DEMİRTEPE programı sundu, ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ’ın gönderdiği mesajı okudu. Daha sonra Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sayın Mehmet AYKANAT söz aldı.  Bandrol ve Kültürel Etkinlikler Kurulu Başkanımız Sayın F. Siret UYANIK da “GÜZEL SANATLARDA TELİF HAKLARININ ÖNEMİ” konulu konferansını verdi. Ardından 2 spot film ile 45 dakikalık telif hakları temalı sine/vizyon seyredildi. Bu bölümden sonra sanat merkezi sanat galerisinde GESAM ÜYELERİ SERGİSİ sunuldu. Sergide 44 eser yer aldı. Etkinliğe; Gaziantep Valisi Sayın Davut GÜL, Gaziantep Milletvekili Sayın Müslüm YÜKSEL, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan V. Sayın Osman TOPRAK ve Şehit Kamil Belediye Başkan V. Sayın M. Hayri ÖZKEÇECİ katıldılar. T.B.M.M. Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP ile Gaziantep Milletvekilleri Sayın Mehmet ERDOĞAN, Sayın Abdullah Nejat KOÇAR ve Sayın Derya BAKBAK da kutlama telgrafı gönderdiler. GESAM üyelerine “Teşekkür Belgesi” verildi. BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliğinin on birincisi Gaziantep’te 3 gün devam etti.

2 Ağustos 2019 Cuma günü ise Hatay’da BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliği başlayacaktır.

6 Eylül 2019 Cuma günü İstanbul’daki etkinliğimiz gerçekleşecektir. Bu etkinliğin sergi bölümüne (sadece) İstanbul üyelerimizin eser verebileceği konusunu hatırlatıyor ve en geç 20 Ağustos 2019 Salı gününe kadar adınızı GESAM’a yazdırmanızı bekliyoruz. 

Üyemiz Prof. Dr. Ahmet ATAN’ı 12 Temmuz 2019 tarihinde kaybettik. Cenazesi 13 Temmuz 2019 günü, Hatay’ın Kırıkhan ilçesi Kodallı köyüne defnedildi.  Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve GESAM üyelerine sabırlar diliyoruz.

Formun ÜstüAğustos 2019 Etkinlikler programımız, aşağıda yer almaktadır.

GESAM üyelik aidatları, 2019 yılı için 75 TL olarak devam etmektedir. Bir kamu kuruluşu olan Meslek Birliği üyelik aidatlarının ödenmesinde titizlik gösterilmesi gereğini tekrar hatırlatıyor, buna uygun olarak (ödemediyseniz) önce 2018’in, ardından 2019 yılının aidatını yatırmanızı bekliyoruz. (GESAM/Posta Çeki numarası 106105) ve(GESAM Türkiye İş Bankası- Ankara/Kızılay Şubesi – Banka hesabı IBAN:TR 20 0006 4000 0014 2141 3181 52) Aidatlarınızı GESAM’a bizzat gelerek nakit veya kredi kartı ile de ödeyebilirsiniz.  

Yönetim Kurulu adına; şimdiden Kurban Bayramınızı kutlar, çalışmalarınızda başarılar diler, sağlıklı ve huzurlu günler temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı  

AĞUSTOS 2019 ETKİNLİKLERİ

TARİH SAAT KONUŞMACI KONU
10 Ağustos 2019 14.00 Burhan ALKAR “Heykel Sanatı Üzerine” (Konuşma)
24 Ağustos 2019 14.00 Dr. Şevket CEVAZ “Türkiye-Pakistan Kültürel Münasebetleri” (Konuşma)