Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

GESAM Ekim Ayı

18/328                                                                                                                                                                        03.10.2018

 

 

DEĞERLİ ÜYEMİZ;

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleştirdiğimiz BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliğimizin ilki 14 Eylül 2018/Cuma günü Ankara’da başladı. Ankara Millî Kütüphane Konferans Salonunda saat 17.30’da İstiklâl Marşı okunmasının ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ, GESAM’ın 30 ay devam edecek BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliği ile ilgili bilgi verdi.  Daha sonra 2 spot film ile 45 dakikalık telif hakları temalı sine vizyon izlendi. Sonrasında; Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ “Telif Hakları Uygulamasında Plastik Sanatlar Alanı ve Sorunlar” başlıklı konferansını verdi. Ardından başta T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere çok sayıda bürokrat ve sanatçının katılımı ile sanat galerisinde sergi açılışı yapıldı.

 

BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliğinin ikincisi, Adana’da 12 Ekim 2018/Cuma günü Adana Müzesi Konferans Salonunda gerçekleşecektir. Etkinlikte; Denetleme Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Serap BUYURGAN telif hakları ile ilgili konferans verecek, ardından 2 spot film ve sine vizyon sunulacak, son olarak ise sergi açılacaktır.

 

30 ay sürecek olan BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliğimiz ile ilgili duyuruları siz değerli sanatçı üyelerimize bildirmeye devam edeceğiz.

 

Öte yandan üyemiz Sayın Mübeccel LEYLABADİ ÇALTOLU vefat etmiştir. Değerli Üyemize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

GESAM’ın Formun Üstü“Ekim 2018 Etkinlikleri” programı aşağıda yer almaktadır.

 

GESAM üyelik aidatları, 2018 yılı için 75 TL’dır. 2018’in 10. ayına gelmiş bulunuyoruz. Lütfen bu ay içinde aidatlarınızı yatırınız. (Türkiye İş Bankası- Ankara/Kızılay Şubesi – IBAN Nu:TR 20 0006 4000 0014 2141 3181 52, Posta Çeki Hesap Numarası: 106105). GESAM’a bizzat gelerek nakit veya kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.

 

Bağlı bulunduğumuz T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından 17 Ekim 2018/Çarşamba günü denetim yapılacak olup, 2 yıldan uzun süredir aidatını ödemeyenlerin durumları Haysiyet Kurulu’nda görüşülecektir. Siz değerli üyelerimizin yasal aidat ödentilerini geciktirmeden ödemeleri; üyeliklerinin devam etmesi açısından önemlidir. Aidat durumunuzu, GESAM’ı arayarak ya da e-mail yolu ile öğrenebilirsiniz.

 

Yönetim Kurulu adına; çalışmalarınızda başarılar diler, sağlıklı ve huzurlu günler temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.        

 

 

 

                                                                                                                                               Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

EKİM 2018 ETKİNLİKLERİ

TARİH SAAT KONUŞMACI KONU
13 Ekim 2018 14.00 Burhan ALKAR “Türkiye’de Heykel Sanatı/2”

(Sunum ve Kitap Tanıtımı)

27 Ekim 2018 14.00 Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ “Çağdaş Sanat Bienalleri Üzerine Bir Değerlendirme” (Konferans)