Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

GESAM Eylül Ayı

DEĞERLİ ÜYEMİZ,

 

GESAM olarak faaliyete geçişimizin 32. yılına, 9 Eylül 2017 tarihinde ulaşıyoruz. Çalışmalarımıza yoğun şekilde devam ederken; 11 Eylül 2017 Pazartesi günü Polonya’nın başşehri Varşova’da Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde “GESAM ULUSLAR ARASI POLONYA SERGİSİ”  açılışını yapacağız. T.B.M.M. Türkiye/Polonya Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkanı (Kırklareli Milletvekili) Sayın Selahattin MİNSOLMAZ ve T.C. Varşova Büyükelçisi Sayın Tunç ÜĞDÜL’ün açılışına katılacakları sergi ile ilgili katalog da baskı aşamasındadır. Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin katkılarıyla düzenlenecek “GESAM ULUSLAR ARASI POLONYA SERGİSİ” 7 Eylül 2017 Perşembe günü 13.30’da Ankara’dan kara yolu ile götürülecektir. (Eserler; Bulgaristan, Romanya, Macaristan ve Slovakya güzergâhı ile Polonya’ya ulaşacak, ardından Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Makedonya ve Yunanistan yolu ile de geri getirilecektir). Sergi ile ilgili gelişmeler hakkında GESAM’dan bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Sergileri kapsamında 69. etkinliğimiz “GESAM ÜYELERİ BAYBURT SERGİSİ” 69. il olan Bayburt’ta Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde açıldı. Sergi sırasında Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nezih DEMİRTEPE GESAM’ın faaliyetleri hakkında bilgi verdi, Bayburt Üniversitesi Rektör Vekili Sayın Prof. Dr. Halil İbrahim ŞİMŞEK ise sergi etkinliklerimizin 69’a ulaşması sebebiyle GESAM’ı kutladı. Açılışta; Sayın Prof. Dr. Halil İbrahim ŞİMŞEK’e ve Rektör Sayın Prof. Dr. Selçuk COŞKUN adına Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Onur BATMAZ’a onurluk sunuldu. Sergi öncesi, Üyemiz Sayın Yrd. Doç. Dr. Mustafa IŞIK “Sanatta Özgünlük ve Telif Hakları” konulu konferans verdi. Sergi, 11 Ağustos 2017 Cuma günü sona erdi.

“Türkiye Sergileri” kapsamındaki 70. etkinliğimiz olacak olan “GESAM ÜYELERİ TUNCELİ SERGİSİ” 29 Eylül 2017 Cuma günü Tunceli’de açılacak ve 9 Ekim 2017 Pazartesi gününe kadar devam edecektir.

71. etkinlik olarak 13 Ekim 2017 Cuma günü açılacak “GESAM ÜYELERİ BATMAN SERGİSİ” için adınızı (en geç) 21 Eylül 2017 Perşembe gününe kadar yazdırabilir ve 50 TL tutarındaki katılım payını Türkiye İş Bankası Ankara Kızılay şubesindeki 4214-1318152 numaralı hesaba veya 106105 numaralı Posta Çeki hesabımıza yatırabilirsiniz. Bu işlemleri, GESAM’a bizzat gelerek nakit ya da kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. 4 Kasım 2017 Cumartesi günkü 72. etkinlik KARAMAN’da, 1 Aralık 2017 Cuma günkü 73. etkinlik ŞIRNAK’ta ve 5 Ocak 2018 Cuma günkü 74. etkinlik BARTIN’da gerçekleşecektir. Bu sergiler için de eser vermek istiyorsanız adınızı (şimdiden) GESAM’a yazdırabilirsiniz.

Formun Üstü“Cumartesi Etkinlikleri” Eylül ayı programı aşağıda yer almaktadır.

GESAM üyelik aidatları, 2017 yılında 75 TL olarak devam etmektedir. Bu arada eğer yatırmadıysanız (öncelikle) eski aidatlarınızı yatırmanızı rica ediyoruz. Yönetim Kurulu adına; çalışmalarınızda başarılar diler, Kurban Bayramınızı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.      

                                                                                                Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ

                                                                                                  Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

EYLÜL 2017 CUMARTESİ ETKİNLİKLERİ

TARİH SAAT KONUŞMACI KONU

 

16 Eylül 2017 14.00 Dr. Ahmet CEBECİ Tarih/Kültür ve Sanat

(Konuşma)

23 Eylül 2017 14.00 Dr. M. Akif ERBAŞ Avrupa’nın Denge Oyununda Balkanlar/Karadağ (Sunum)