Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

GESAM Mart Ayı

18/73                                                                                                                                                                   23.02.2018

 

Değerli Üyemiz;

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü görevine atanan Sayın Dr. Şaban KARATAŞ’ı; Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nezih DEMİRTEPE ziyaret ettiler, çalışmalarımız ve projelerimiz hakkında bilgi sundular.

GESAM’ın “Türkiye Sergileri”nin 75.si 3 Şubat 2018 Cumartesi günü Yalova’da gerçekleşti. Açılışta önce GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nezih DEMİRTEPE söz alarak “GESAM ÜYELERİ YALOVA SERGİSİ” ile ilgili bilgi verdi. Ardından (rahatsız olduğu için açılışa gelemeyen Yalova Valisi Sayın Tuğba YILMAZ’ın yerine) Yalova Vali Vekili Sayın Yıldırım UÇAR söz aldı ve bu etkinliği için GESAM’ı kutladı. Açılışa Yalova Belediye Başkan Vekili Sayın Murat UZUN ile kalabalık bir sanatsever gurubu katıldı. Kurdele kesiminden sonra Vali Vekili Sayın Yıldırım UÇAR’a, GESAM üyesi Emekli Vali Sayın Metin İlyas AKSOY tarafından GESAM onurluğu sunuldu. Ardından Yalova Belediye Başkan Vekili Sayın Murat UZUN’a Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nezih DEMİRTEPE tarafından GESAM onurluğu sunuldu. Daha sonra açılışa katılan GESAM üyelerine “Katılım Belgesi” ile Yalova İl Tanıtım Yayınları Seti verildi. Açılışta Üyemiz Sayın Aynur KAZANCI canlı performans yaptı. Sergi, 11 Şubat 2018 Pazar gününe kadar açık kaldı.

T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın düzenlediği “11. KALKINMA PLANI FİKRİ HAKLAR ÖZEL İHTİSAS KOMİSYONU”nun Ankara’daki toplantılarına GESAM adına katılan; Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ ile Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nezih DEMİRTEPE, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 21 Şubat 2018 Çarşamba günü yapılan toplantıya iştirak ettiler. Söz konu toplantıya T.C. Kalkınma Bakanı Sayın Lütfü ELVAN da katıldı.

GESAM’ın “Türkiye Sergileri” çerçevesindeki 76. sergi etkinliği 2 Mart 2018 Cuma günü IĞDIR’da açılacaktır. 77. sergi etkinliği ise 30 Mart 2018 Cuma günü KİLİS’te açılacaktır. Bu sergi için; 19 Mart 2018 Pazartesi gününe kadar adınızı yazdırabilir ve 60 TL tutarındaki katılım payını Türkiye İş Bankası Ankara Kızılay şubesindeki 4214-1318152 numaralı hesaba veya 106105 numaralı Posta Çeki hesabımıza yatırabilirsiniz. Bu işlemleri, GESAM’a bizzat gelerek nakit veya kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. 30 Mart 2018 günü açılıp 5 Nisan 2018 Perşembe gününe kadar açık kalacak olan GESAM ÜYELERİ KİLİS SERGİSİ’nde satılan eserlerin bedelleri MEHMETÇİK VAKFI’na bağışlanacaktır. Lütfen eserlerinizi GESAM’a gönderirken arkalarına satış bedellerini de yazınız. Sergi faaliyetlerimizin 78. etkinliği Mayıs 2018’de KONYA’da düzenlenecektir. 79. etkinlik ise 1 Haziran 2018 Cuma günü ARDAHAN’da açılacaktır. Eser vermek istiyorsanız adınızı (şimdiden) GESAM’a yazdırabilirsiniz. 80. etkinlik de 6 Temmuz 2018 Cuma günü Osmaniye’de gerçekleşecektir. GESAM’ın Antalya’dan sonra, Adana Şubesi de Olağan Genel Kurul Toplantısını 3 Mart 2018 Cumartesi günü Adana/Taş Mekân’da yapacaktır.

Formun ÜstüMart ayı etkinlikler programımız aşağıda yer almaktadır.

GESAM üyelik aidatlarınızı yatırmadıysanız lütfen (öncelikle) 2017 yılı aidatınızı yatırmanızı ÖNEMLE rica ederiz. Yönetim Kurulu adına; çalışmalarınızda başarılar diler, sağlıklı ve huzurlu günler temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.      

 

 

                                                                                                                         Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ                                                                              

Yönetim Kurulu Başkanı

MART 2018 ETKİNLİKLERİ

TARİH SAAT KONUŞMACI KONU
6 Mart 2018 14.00 Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ “Sanat Kişiliği ve Kurumsal Yapı İlişkisi”
17 Mart 2018 14.00 Dr. Mehmet Akif ERBAŞ “Balkanlar/Romanya Belgeseli”

 

24 Mart 2018 14.00 Arş. Gör. İsmail HELVACI “Modernizm Sonrası Sanatta Öfke ve Şiddet”