Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

GESAM Ocak Ayı

 

17/377                                                                                                                         29.12.2017

DEĞERLİ ÜYEMİZ;

 

GESAM’ın geleneksel hale gelen “Türkiye Sergileri”nin; 73.sü olan “GESAM ÜYELERİ ŞIRNAK SERGİSİ” 1 Aralık 2017 Cuma günü Şırnak’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Salonunda açıldı. Öğrencilerin mini konseri ile başlayan sergide; önce GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nezih DEMİRTEPE söz aldı. Daha sonra Şırnak Valisi Sayın Mehmet AKTAŞ söz alarak bu etkinliği için GESAM’ı tebrik etti. Açılışa Şırnak Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin ERKAN, Garnizon Komutanı Tümgeneral Sayın Veli TARAKÇI, Vali Yardımcısı/Belediye Başkan Vekili Sayın Turan BEDİRHANOĞLU ve Şırnak AK Parti İl Başkanı Sayın İbrahim Halil ERKAN, Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Ramazan ACAR ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Lokman EKİNCİ ile birlikte Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü ve öğrencileri de katıldı. Ardından Vali Sayın Mehmet AKTAŞ ile İl Kültür ve Turizm Müdürü’ne GESAM onurluğu sunuldu. Vali Sayın Mehmet AKTAŞ da, açılışa katılan GESAM üyelerine “Katılım Belgesi” verdi. Açılışta GESAM Bilişim ve Yayın Kurulu Genel Sekreteri Sayın Demet ADALI ile GESAM Karaman İl Bandrol ve Denetim Komisyonu Üyesi Sayın Aynan ÇOLAKOĞLU canlı performans yaptılar. Sergi, 16 Aralık 2017 Cumartesi gününe kadar açık kaldı.

“Türkiye Sergileri” çerçevesindeki 74. etkinlik yeni yılda ilk olarak BARTIN’da, 75. etkinlik 3 Şubat 2018 Cumartesi günü YALOVA’da açılacaktır. Bu sergi için; 17 Ocak 2018 Çarşamba gününe kadar adınızı yazdırabilir ve 50 TL tutarındaki katılım payını Türkiye İş Bankası Ankara Kızılay şubesindeki 4214-1318152 numaralı hesaba veya 106105 numaralı Posta Çeki hesabımıza yatırabilirsiniz. Bu işlemleri, GESAM’a bizzat gelerek nakit veya kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

“Türkiye Sergileri” çerçevesinde 76. etkinlik 2 Mart 2018 Cuma günü IĞDIR’da ve 77. etkinlik 30 Mart 2018 Cuma günü Kilis’te açılacaktır. Bu sergilere katılmak istiyorsanız adınızı (şimdiden) GESAM’a yazdırabilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla İLESAM tarafından düzenlenen Telif Hakkı Davaları-Veri Tabanı Programı çerçevesinde Ankara’da; ülkemizdeki 24 değişik Meslek Birliği’nin katıldığı bir toplantı yapıldı. GESAM adına Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nezih DEMİRTEPE’nin katıldığı bu toplantıda “bundan böyle telif hakları ile ilgili oluşturulan Veri Tabanı ile söz konusu davaların geçmişine” ait bilgilere ulaşılabilecektir.

Formun Üstü“Cumartesi Etkinlikleri” Ocak ayı programı aşağıda yer almaktadır.

Bu arada (yeni yılın ilk ayına girmiş bulunuyoruz), eğer yatırmadıysanız lütfen (öncelikle) 2017 yılı aidatınızı yatırmanızı ÖNEMLE rica ediyoruz.

Yönetim Kurulu adına; çalışmalarınızda başarılar diler, 2018 yılının sağlık, başarı ve huzur getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.      

 

Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı

 

OCAK 2018 CUMARTESİ ETKİNLİKLERİ

TARİH SAAT KONUŞMACI KONU
13 Ocak 2018 14.00 Mustafa AKSU “Türkiye’de Çingene Olmak” (Sunum)
20 Ocak 2018 14.00 Dr. Mehmet Akif ERBAŞ “Balkanlar/Makedonya”

Belgesel (Sunum)

27 Ocak 2018 14.00 Nail TAN “Özbekistan İzlenimleri”

(Sunum)