Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

Gesam Temmuz Ayı

    19/172                                                                                                     01.07.2019

DEĞERLİ ÜYEMİZ;

             Bakanlığımız tarafından düzenlenen “Meslek Birlikleri İç Denetimi” çalıştayı 21 Haziran 2019/Cuma günü İstanbul’da Genel Müdürümüz Sayın H. Ziya TAŞKENT’in başkanlığında yapıldı.

Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleştirdiğimiz BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliğimizin onuncusu, 21 Haziran 2019/Cuma günü Eskişehir’de yapıldı. Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda saat 16.30’da İstiklâl Marşı okunması ardından, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nezih DEMİRTEPE programı sundu, ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ’ın gönderdiği mesajı okudu. Daha sonra Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Şennur AZADE davetlilere hitap etti.  Teknik-Bilim Kurulu Başkanımız Sayın Dr. Sevgi KAYALIOĞLU ise “GÜZEL SANAT ESERLERİNİN KORUNMASINA YÖNELİK UYGULAMALAR” konulu konferansını verdi. Ardından 2 spot film ile 45 dakikalık telif hakları temalı sine/vizyon seyredildi. Ardından Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde GESAM ÜYELERİ SERGİSİ sunuldu. Sergide 42 eser yer aldı. Etkinliğe; Eskişehir Milletvekilleri Sayın Prof. Dr. Emine Nur GÜNAY ve Sayın Dr. Jale Nur SÜLLÜ ile Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN, Anadolu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Şafak Ertan ÇOMAKLI, Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Ahmet ATAÇ ve Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Kazım KURT kutlama mesajı gönderdiler. GESAM üyelerine “Teşekkür Belgesi” ile Eskişehir Kültür-Turizm tanıtım setleri verildi. BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliğinin onuncusu Eskişehir’de 3 gün devam etti.

5 Temmuz 2019/Cuma günü ise Gaziantep’de BÜYÜKŞEHİR-GÜNDEM: GÜZEL SANATLAR ve TELİF HAKLARI etkinliği başlayacaktır.

2 Ağustos 2019/Cuma günü gerçekleşecek Hatay’daki etkinliğin SERGİ bölümüne eser verecekseniz, en geç 12 Temmuz 2019/Cuma gününe kadar adınızı yazdırabilirsiniz. 

Üyemiz Sayın Doç. Dr. Yüksel YALVAÇ’ı 1 Haziran 2019 tarihinde kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve GESAM üyelerine başsağlığı diliyoruz.

Formun Üstü“Temmuz 2019 Etkinlikleri” programı aşağıda yer almaktadır. GESAM üyelik aidatları, 2019 yılı için 75 TL olarak devam etmektedir. Bir kamu kuruluşu olan Meslek Birliği üyelik aidatlarının ödenmesinde titizlik gösterilmesi gereğini tekrar hatırlatıyor, buna uygun olarak (ödemediyseniz) önce 2018’in, ardından 2019 yılının aidatını yatırmanızı bekliyoruz. (GESAM/Posta Çeki numarası 106105) ve(GESAM Türkiye İş Bankası- Ankara/Kızılay Şubesi – Banka hesabı IBAN:TR 20 0006 4000 0014 2141 3181 52) Aidatlarınızı GESAM’a bizzat gelerek nakit veya kredi kartı ile de ödeyebilirsiniz.

Yönetim Kurulu adına; çalışmalarınızda başarılar diler, sağlıklı ve huzurlu günler temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.              

Prof. Dr. Osman ALTINTAŞ  

Yönetim Kurulu Başkanı   

TEMMUZ 2019 ETKİNLİKLERİ

TARİH SAAT KONUŞMACI KONU
20 Temmuz 2019 14.00 Nail TAN   “87. Kuruluş Yıldönümünde TDK (Sunum)  
27 Temmuz 2019 14.00 Orhan KALKAN “Kalecik/Uluslararası Orhan KALKAN Turizm Kütüphanesi Üzerine” (Konferans)