Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği

Üyelik

GESAM’a üye olmak isteyen eser sahibi gerçek ve tüzel kişiler; GESAM Üyelik Formu ile GESAM Yetki Belgesi’ni eksiksiz olarak doldurup/imzalamalı, en az 5 adet eser örneği (A4 kâğıda/renkli çıktı olarak veya CD ortamında) ve nüfus cüzdanı (arkalı/önlü) fotokopisini göndermeleri gerekmektedir. GESAM’a giriş ödentisi olarak da 200 TL yatırılmalıdır. Bu ödeme; PTT/Posta Çeki: 106105 numaralı GESAM hesabına veya Türkiye İş Bankası Ankara/Kızılay Şubesi IBAN Nu: TR20 0006 4000 0014 2141 3181 52 GESAM (Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) hesabına yapılmalıdır. Üyelik başvurusunda bulunanlar; GESAM Genel Merkezi’ne gelerek bu ödemeyi nakit veya kredi kartı ile de yapabilirler.

Yönetim Kurulumuzca başvuruları kabul edilen üyelerimiz; 2023 yılı (Ekim Ayı itibariyle) yıllık aidat 250 TL’dir. Bu ödemenin, yılın ilk aylarında yapılması gerekmektedir. Üyelerimiz GESAM Genel Merkezi’ne gelerek yıllık aidatlarını da nakit veya kredi kartı ile yatırabilirler.

Tüzel Kişileri temsilen üye olunmuşsa, yayınevinin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve “Tüzel Kişilik”i temsilen üye olanların temsile yetkili olduğuna dair şirketin kaşeli yazısı veya imza sirküleri fotokopisi.

Gesam üye formunu indirmek ve görüntelemek için aşağıdaki linke tıklayınız !

GESAM ÜYE FORMU(2 sayfa)

Gesam yetki belgesini indirmek ve görüntelemek için aşağıdaki linke tıklayınız !

GESAM YETKİ BELGESİ(2 sayfa)

Yorumlar kapatılmış.